Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji: Polityka prywatności serwisu WWW
Powiat Brzeski z nową miejscowością

ImageJeszcze niedawno było tu szczere pole, dzisiaj nowa miejscowość. Sielska Woda to już nie tylko nazwa ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego, ale także nazwa nowej miejscowości, która powstała w Gminie Lubsza.

 

Image

Image

W otwarciu Sielskiej Wody, które odbyło się 29 grudnia br. udział wzięło wielu gości, a uroczystego odsłonięcia tablicy wjazdowej do miejscowości oprócz Państwa Tomków – pierwszych mieszkańców osady, dokonali także Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański i Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.

Wszystko zaczęło się od utworzenia na terenach leżących pomiędzy Dobrzyniem, a Lubszą specjalnego łowiska ryb, które w krótkim czasie zostało uzupełnione o rekreacyjne kąpielisko. Równolegle powstawały tu kolejne drewniane domki, w których odwiedzający mogą korzystać z noclegów. Ośrodek w krótkim czasie stał się bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym. Powstał tu park zabaw, bar i smażalnia ryb, siłownia, sauna, a także zadaszony grill, w którym goście chętnie organizują okolicznościowe bankiety. Wszystko to w prawdziwie sielskiej atmosferze.

Sielska Woda to także stali mieszkańcy. Dziś mieszkają tu wprawdzie tylko właściciele ośrodka, ale wkrótce ma się to zmienić. Do sprzedaży wystawiono bowiem wiele działek budowlanych, których część została już nabyta przez przyszłych mieszkańców, nie tylko z Województwa Opolskiego, ale także Dolnośląskiego. Sielska Woda to obecnie najmniejsza miejscowość na Opolszczyźnie, ale jej potencjał, jak widać jest jednak całkiem spory.

Wojciech Komarzyński
Rzecznik Prasowy
Powiatu Brzeskiego

 
   © Copyright by Starostwo Powiatowe w Brzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster