Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji: Polityka prywatności serwisu WWW
Mikołaj odwiedził dzieci z obszarów wiejskich

ImageStało się tradycją, że w przededniu Świąt Bożego Narodzenia władze powiatu Kusel z Niemiec fundują dla najuboższych dzieci z terenów wiejskich „Mikołajkowe” upominki. 9 XII b.r. powiat brzeski odwiedziło dwoje pracowników Starostwa Powiatowego w Kusel Uschi Sooss i Christoph Dinges.

Image

Goście uczestniczyli w przepięknie zorganizowanej przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie zabawie mikołajkowej. Mieli okazję posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z łosiowskiego Gimnazjum oraz PSP z Łosiowa, Klubu 4H z Rudziczki oraz Patrycji Markietorz z klubu 4H z Rozmierzy. W ramach zabawy odbył się konkurs na ozdobienie bombki choinkowej, w którym kolejne miejsca zajęły: I miejsce- Ekoludki- Gimnazjum z Łosiowa, II miejsce- Maciejowiczanki- ZSP Maciejowice, a III miejsce- Urwipołcie- Klubu 4H Łubniany. Dorośli mieli okazję uczestniczyć w konkursie na najaktywniejszego lidera społeczności wiejskiej, tytuł lidera otrzymała Elżbieta Felusiak z Lasowic Wielkich, II miejsce Teresa Chudala z Rozmierzy, a III Alicja Gieża z Kurzni. Głównym organizatorem spotkania była Stanisława Grabska- Mędrala- kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Ekologii, Ochrony Środowiska i Regionalnego Centrum Ekoenergetyki, a gospodarzem spotkania był dyrektor OODR Henryk Zamojski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się sponsorzy nagród konkursowych i paczek mikołajkowych: Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Jan Golonka, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Mariola Szachowicz oraz Burmistrz Gminy Lewin Brzeski Artur Kotara. 10 XII goście z Kusel spotkali sie ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim, który nie tylko przekazał życzenia świąteczne Staroście Kusel Winfriedowi Hirschbergerowi, ale podziękował za pamięć o dzieciach z gorzej sytuowanych rodzin, które są co roku obdarowywane upominkami od naszych zagranicznych partnerów.

Spotkanie ze Starostą Maciejem Stefańskim pozwoliło na poruszenie kilku ważnych tematów i problemów społecznych, z którymi borykają sie zarówno mieszkańcy Kusel jak i powiatu brzeskiego. W Kusel są to problemy związane z przyjęciem uchodźców z Syrii (obecnie przebywa tam 800 uchodźców, docelowo ma ich przybyć 1800) oraz sprawy finansowe szpitala w Kusel. Częściowo problem ten rozwiązano łącząc 4 powiatowe szpitale, w których nie powtarzają się oddziały (oprócz interny) i które wspólnie występują o finansowanie do Kasy chorych.

Na spotkaniu omówiono zarys współpracy pomiędzy powiatami w 2016r. Po spotkaniu goście pod opieką Stanisławy Grabskiej-Mędrali zwiedzili Wrocław i mieli okazję uczestniczyć w barwnym, świątecznym wrocławskim jarmarku.

                Brygida Jakubowicz

 
   © Copyright by Starostwo Powiatowe w Brzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster