Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji: Polityka prywatności serwisu WWW
Niedaleko Brzegu, w Powiecie Brzeskim

Image Niedaleko Brzegu, w Powiecie Brzeskim znajduje się piękne miejsce, gdzie można na łonie przyrody rozwinąć swoje skrzydła i odlecieć, a dokładnie odpłynąć….

Image

Image

Image

Image

14 września 2015r. 9 drużyn z Powiatu Brzeskiego rywalizowało w zawodach pn.”Rekreacja na wesoło”. Udział wzięli reprezentanci szkół:

- I LO z Brzegu
- II LO z Brzegu
- LO z Grodkowa
- OSW z Grodkowa
- ZSE z Brzegu
- ZSB z Brzegu
- ZSS z Brzegu
- WTZ z Brzegu

Organizatorzy Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM, oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzegu zadbali nawet o pogodę, która tego dnia była nam bardzo przychylna. Zawody rozpoczął Prezes BSSM Pan Robert Hejman. Zawody odbyły się na przystani w Kopaniu, dziękujemy Panu Sławomirowi za udostępnienie terenu.

Drużyny do samego końca nie wiedziały co kryje się pod nazwami poszczególnych dziedzin: WODA - KAJAKI, LĄD – SPRZĘT STACJONARNY, CIAŁO – SPORT – REKREACJA, ODWAGA - PIERWSZA POMOC, DUSZA – MUZYKA . Wszystkie drużyny wzięły udział w każdej konkurencji w poszczególnych dziedzinach. Nagrody i dyplomy czekały na każdego.

Do dyspozycji uczestników był również słodki poczęstunek oraz różności z grilla. Przy dźwiękach muzyki, szumie wody i śpiewie ptaków, promienie słońca rozświetlały nam nasze twarze dodając nam uśmiechu i radości w działaniu.

W pięciu miejscach na terenie przystani ulokowane zostały punkty, w których drużyny realizowały zadania, obsługa była sroga dla wszystkich, bez wyjątków. Dodatkowo, oprócz rywalizacji drużyn, opiekunowie zdobywali punkty na swoje konta. W ogólnym podsumowaniu opiekun, który zdobył największa liczbę punktów otrzymał nagrodę. Wspaniałym, odważnym i sprytnym opiekunem okazała się Pani Beata Czyż z I LO w Brzegu.

Rywalizacja przebiegała bezpiecznie i wesoło. Największym zainteresowaniem cieszyły się zawody na wodzie, które polegały na kajakowych zmaganiach. Dodatkowo każda drużyna odbyła rejs po Odrze. Każda osoba została poinstruowana o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Nasi ratownicy przez cały czas czuwali nad bezpieczeństwem na wodzie.

Dzięki obecności firmy – WOJNAROWSKI, uczestnicy zawodów prowadzili resuscytację, mieli możliwość ewakuacji fantomu z auta oraz zapoznali się z podstawowymi zasadami prawidłowego prowadzenia akcji i udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Z wszystkie informacje i podzielenie się wiedzą Panu Andrzejowi dziękujemy.

Na zakończeniu towarzyszył nam Pan Starosta Jan Golonka, który był po wielkim wrażeniem i z ogromną przyjemnością do nas przyjechał na uroczyste wręczenie nagród.

Zmagania miały charakter zdrowej rywalizacji w wesołej atmosferze. Zadanie zostało współfinansowane przez Powiat Brzeski.

Klasyfikacja miejsc:

1- II LO z Brzegu

2 – ZSE z Brzegu

3 - ZSB z Brzegu

Magdalena Kłoda

Kierownik WTZ Brzeg


 
 
   © Copyright by Starostwo Powiatowe w Brzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster