Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji: Polityka prywatności serwisu WWW
Najlepsza Gmina Powiatu Brzeskiego 2015  Lewin Brzeski

Gmina Lewin Brzeski najlepszą gminą powiatu brzeskiego.

http://www.lewin-brzeski.pl/5377/aktualnosci.html

 

 W ostatni weekend 9 -10 maja na terenie wystawowym OODR w Łosiowie odbyły się targi ogrodnicze Wiosna Kwiatów połączone ze Świętem Powiatu Brzeskiego.

Coroczną atrakcją Święta Powiatu Brzeskiego jest turniej gmin. Odbył się on w sobotę a rywalizowało w nim sześć gmin, które w czterech kategoriach walczyły o tytuł „Najlepszej gminy Powiatu Brzeskiego 2015”.

        Wszystkie gminy tj. Lewin Brzeski, Grodków, Olszanka, Skarbimierz, Lubsza i Brzeg promowały swoje regionalne walory i rywalizowały o miano najlepszej w następujących konkurencjach: za najlepszy hymn Powiatu brzeskiego, artystyczna wizytówka gminy, najpiękniejszy bukiet kwiatów oraz najoryginalniejsze stoisko.

Do konkursu zostały zaangażowane liczne osoby i instytucje z terenu gminy.

Tegorocznym pomysłem na promocję gminy było przedstawienie walorów naszej plaży, otwartej końcem czerwca ubiegłego roku. Dlatego też powstało stoisko „pod palmami”, bogato przyozdobione kwiatami, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Wszystko wystylizowane na styl hawajski, który miał podkreślić, że w Lewinie na plaży mamy tak pięknie, jak na hawajskich plażach. Po co więc jechać tak daleko na wakacje, skoro możemy to wszystko mieć właśnie u nas.

Na stoisku wystawione zostały egzotyczne owoce i soki, lokalne wypieki, przeróżne koreczki i sałatki. Tuż przy nim nieziemskimi zapachami kusiły grillowane potrawy. Wszyscy odwiedzający mogli bezpłatnie skosztować wszystkich przysmaków i razem z nami poczuć się jak na wakacjach.

Zrobienia wiosennego bukietu podjęło sie sołectwo Różyna. Kompozycja kwiatowa była bardzo oryginalna. Na tle drewnianych drzwi postawiono buty, w których ciekawie prezentował się bukiet kwiatowy.

Hymn Powiatu Brzeskiego został napisany przez urzędników UM w Lewinie Brzeski a do podkładu Bałkanicy zaśpiewał go Kacper Garncarz wraz z zespołem (Antoni Derzypolski, Maciej Komarnicki).

W kategorii artystyczna wizytówka Gminy wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim, które w wyjątkowy sposób przedstawiły "wywiad z burmistrzem", przeplatany wesołymi tańcami. Na scenie znalazły się nawet koparki i inny sprzęt budowlany :) W sumie na scenie zaprezentowało się 73 przedszkolaków, które okazały się bezkonkurencyjne. Ponownie zdobyły pierwszą nagrodę!

Z wielką radością informujemy, że podobnie jak w ubiegłym roku Gmina Lewin Brzeski została zwyciężczynią turnieju Gmin.

W tym roku zgarnęliśmy aż trzy nagrody – za najlepszą artystyczną wizytówkę gminy (w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim), za najlepsze stoisko promujące gminę a także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Gminie Grodków, a trzecie Gminie Lubsza. Ponadto wyróżnienie otrzymały Gminy Brzeg, Olszanka i Skarbimierz.

 

Gmina Lewin Brzeski serdecznie dziękuje dzieciom i pracownikom Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim, Sołectwu Różyna i Pani Agnieszce Jany-Pełech, Kacprowi Garncarzowi wraz z zespołem (Antoni Derzypolski, Maciej Komarnicki), Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeski oraz Świetlicy Terapeutycznej za zaangażowanie i wkład w przygotowanie tegorocznego turnieju oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza okazała się wspaniałym wydarzeniem.  

 

 

 

 

 
 
   © Copyright by Starostwo Powiatowe w Brzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster