Strona używa plików ciasteczek i podobnych technologii. Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji: Polityka prywatności serwisu WWW
Aktualności
UWAGA

ImageDzień 24.12.2015r. (Wigilia) jest w Starostwie Powiatowym w Brzegu dniem wolnym od pracy, natomiast 18.12.2015r. Starostwo Powiatowe jest czynne do godz. 13:00.

 
34. rocznica stanu wojennego

Image13 grudnia to dla Polaków data szczególna. Tego dnia 34 lata temu na terenie całego kraju wprowadzono stan wojenny - okres szczególnych represji ówczesnej władzy wobec antykomunistycznej opozycji. Kiedy w reakcji na wprowadzenie stanu wojennego struktury NSZZ „Solidarność” podjęły akcje protestacyjne, służby aparatu państwa brutalnie pacyfikowały kolejne strajki.

Czytaj całość
 
Prawy człowiek- wielki patriota

ImageKiedy 15 lat temu zapytano mnie czy podejmę się dodatkowej funkcji Pełnomocnika Starosty d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych, nie wyobrażałam sobie ile moja decyzja pociągnie za sobą skutków. Cieszyłam się z każdej patriotycznej imprezy, byłam dumna z uczestnictwa w kombatanckich mszach, ale blaski tej pracy szybko przysłoniły cienie.

Czytaj całość
 
ŚWIĘTO PSZCZELARZY

Image6 grudnia br. pszczelarze powiatu brzeskiego świętowali 70 rocznicę działalności Miejsko – Gminnego Koła Pszczelarzy w Brzegu. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja w Brzegu, która była jednocześnie mszą św. odpustową patrona kościoła św. Mikołaja.

Czytaj całość
 
MARATON PISANIA LISTÓW
Image Dzień 10 grudnia 2015 roku przejdzie do historii I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu. Wszystko za sprawą pierwszego udziału szkoły w Maratonie Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International i pokrywającego się terminem z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.
Poprzez swój udział społeczność szkolna miała okazję wyrazić wsparcie lub nawet pomóc więźniom sumienia oraz innym narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.
Czytaj całość
 
Mikołaj odwiedził dzieci z obszarów wiejskich

ImageStało się tradycją, że w przededniu Świąt Bożego Narodzenia władze powiatu Kusel z Niemiec fundują dla najuboższych dzieci z terenów wiejskich „Mikołajkowe” upominki. 9 XII b.r. powiat brzeski odwiedziło dwoje pracowników Starostwa Powiatowego w Kusel Uschi Sooss i Christoph Dinges.

Czytaj całość
 
35 - lecie ZESPOŁU BIEDRONKI

ImageFotorelacja z obchodów 35-rocznicy istnienia zespołu artystycznego "Biedronki"

Czytaj całość
 
Remont Piastowskiej na ukończeniu
ImageDobiegają końca prace remontowe prowadzone na ulicy Piastowskiej w Brzegu, które obejmują przebudowę całego odcinka ciągu pieszego przebiegającego od Banku Spółdzielczego, wzdłuż budynku Poczty Polskiej, aż do wjazdu na Dworzec PKP.
Czytaj całość
 
Dobrze wyposażona i z dobrym personelem. Brzeska porodówka czeka na pacjentki.

ImageNowoczesne i dobrze wyposażone wnętrza, a także przyjazny i wykwalifikowany personel medyczny - to prawdziwe oblicze porodówki Brzeskiego Centrum Medycznego. Wiele pomieszczeń, w szczególności sala porodów, przeszło w ostatnim czasie gruntowną modernizację. Oddział ginekologiczno – położniczy doczekał się także profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu medycznego.

Czytaj całość
 
Dzień Krwiodawstwa PCK

Image30 listopada br. w Sali Stropowej brzeskiego ratusza odbyło się coroczne spotkanie krwiodawców, które zorganizował brzeski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszystkich obecnych powitał i spotkanie poprowadził prezes Oddziału Rejonowego PCK Walerian Twardzik.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 1348
   © Copyright by Starostwo Powiatowe w Brzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster